وکیل برای دستورموقت
فهرست مقالات

وکیل برای دستورموقت

وکیل برای دستورموقت یکی از پرکارترین وکلای حقوقی ایران است. دستور موقت اصطلاحی در حقوق است که در هر شرایطی می توان از آن استفاده کرد و در صورت لزوم طرح دعوی دادخواست داد. بنابراین می توان گفت وکیل دستور موقت، وکیلی است که باید با قانون در ابعاد مختلف آن آشنا باشد. از طرفی بسیاری معتقدند چیزی به نام وکیل دستور موقت وجود ندارد و اکثر وکلای پرونده در شرایط خاصی می توانند درخواست صدور دستور موقت کنند. هر دوی این ملاحظات از یک جهت درست است. در ادامه می خواهیم بدانیم وکیل موقت چه کاربردی دارد و بر اساس این کارکرد کدام یک از این دو بینش صحیح تر است. آیا وکیل دستور موقت باید اختصاص داده شود یا هر وکیلی می تواند در صورت نیاز به عنوان وکیل دستور موقت عمل کند؟

 

نقش این وکیل برای ما چیست؟

برای اینکه بفهمیم استفاده از وکیل دوستور موقت چه می تواند باشد و در چه شرایطی ممکن است برای ما مفید باشد، ابتدا باید بدانیم که دستور موقت چیست و چه شرایطی دارد. قبل از آن، باید دیدگاه خود را کمی گسترش دهیم.
در واقع بخش های مختلفی در قانون وجود دارد. برخی از اینها موادی هستند که مستقیماً به عنوان روشنایی مسیر مورد استفاده قرار می گیرند، اما برخی دیگر ابزارهای قانونی هستند که به دادگاه، مجری قانون و غیره اجازه می دهند تا به حل و فصل راحت تر و سریع تری برسند. از این بخش از قانون است که ابزارهایی مانند دستور موقت صادر می شود.
در واقع وکلای قرار دستور موقت کسانی هستند که زمان استفاده از این ابزار را در قانون می دانند. بنابراین می توانید شرایط استفاده از این ابزار را برای دادگاه در شرایط مختلف و مکان های مورد نیاز فراهم کنید.
به بیان ساده، اگر بخواهیم اینطور بیان کنیم، می‌توان گفت که وکیل دستور موقت می‌خواهد بداند چه چیزی به نفع موکلش است. اگر استفاده از ابزاری مانند دستور موقت به موکل خود در این پرونده کمک کند، او سعی می کند دادگاه را وادار به اجرای دستور کند. او به نوعی در تلاش است تا دادگاه را به استفاده از این ابزار مهم قانونی متقاعد کند. اساساً شرایط این سند حقوقی به وکیل اجازه می دهد تا اسناد و اظهارات و غیره را تنظیم کند. اجازه می دهد دستور موقت با نشان دادن قاضی راضی باشد. اما دستور موقت، دستور موقت چه شرایطی دارد، آیا وکیل می تواند در این راستا تا این حد موثر باشد؟ نظر شما چیست؟برای درک این موضوع باید بدانید دستور موقت چیست و در چه مواردی قابل اعمال است. اساساً ما باید بدانیم که تحت چه شرایطی دستور موقت صادر می شود. این سوال ممکن است ما را سریعتر به سمت کار یک وکیل موقت هدایت کند.می خواهیم یکی از بهترین ابزارهای حقوقی را به شما معرفی کنیم. دستور موقت ابزاری است که یک وکیل یا بسیاری از وکلای دیگر می توانند از آن برای قرار دادن موکل خود در موقعیت حقوقی بهتری استفاده کنند. این چیزی است که ما باید به دقت به آن توجه کنیم. نظر شما چیست؟

 

وکیل دستور موقت با تمرکز ویژه بر مسائل مربوط به دستور موقت

حال بیایید نگاهی به این ابزار از دیدگاه وکیل دستور موقت بیاندازیم. یعنی دستور موقت و کارکرد وکیل برای دستور موقت را به صورت تخصصی تری بشناسیم. تا اینجا فهمیدیم دستور موقت چیست و چه ضرورتی می تواند داشته باشد. همچنین در ابتدای این مقاله بیان کردیم که اقدام موقت یک راه حل قانونی است که در کلیه دعاوی و دعاوی قابل استفاده است. اما این بدان معنا نیست که شما می توانید در هر زمان و در هر شرایطی درخواست دستور موقت کنید. وکیل موقت به خوبی می داند که باید شرایط برای صدور دستور موقت فراهم شود و تا زمانی که وکیل موقت این شرایط را ایجاد نکند، دادگاه عملا با درخواست صدور قرار موقت مخالفت می کند. زیرا دستور موقت بدون تشریفات قانونی و بدون بررسی موارد قانونی صادر می شود. بنابراین می تواند خطاهای زیادی داشته باشد و اساسا تنها هدف آن جلوگیری از ضرر است. بنابراین باید توجه داشت که دادگاه و قاضی فقط به این کار نمی پردازند و علاقه ای به آن ندارند. بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهیم این است که بدانیم در چه شرایطی امکان صدور دستور موقت وجود دارد؟ که  وکیل دستور موقت به آن پاسخ می دهد.